• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/164905037031227/
  • https://plus.google.com/u/0/
  • https://twitter.com/dr_karadeniz

Obezite ve Diyabet Cerrahisi; Deneyimli ve Tecrübeli Ellerde Minimum Risk, Maksimum Başarı İle Sonuçlanır

Anasayfa

Tüp mide (sleeve gastrektomi) operasyonları önceleri çok riskli hastalarda gastrik bypass ve duodenal switch gibi operasyonlara hazırlık için ilk aşama olarak yapılıyordu. Hastaların çoğunun iyi kilo vermesi ile diğer girişimlere gerek kalmadığının görülmesi üzerine yaklaşık 10 yıldır tek yöntem olarak uygulanmaktadır.
Obezite cerrahisinde gastrik bypass operasyonları yaklaşık 50 yıldır yapılmaktadır. Son 20 yıldır ise laparoskopik (kapalı yöntem) yöntem ile başarı ile uygulanmaktadır. Gastrik bypass hem kısıtlayıcı hem de emilim bozukluğu yaratan bir ameliyattır.
Duodenal switch operasyonu metabolik etkileri ve kilo kaybı açısından en etkili ameliyatlardan biridir. SADİ-S prosedürü klasik duodenal switch operasyonu ile aynı etkileri gösterirken, tek anastomoz (bir dokunun başka bir dokuya ağızlaştırılması) olması nedeniyle riskleri daha düşüktür.
Transit bipartisyon ameliyatı metabolik cerrahi yöntemlerinden biridir. Metabolik cerrahi tip 2 şeker hastalığı, kolesterol yüksekliği, tansiyon yüksekliği ve artmış karın çevresi çapı gibi parametrelere sahip kişilere yapılan bir ameliyat yöntemidir.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam91
Toplam Ziyaret94039
Metin Karadeniz - DoktorTakvimi.com